اینک که محمدعلی نجفی اعلام کرد تحت هیچ شرایطی حاضر به پس گرفتن استعفایش نیست،شورای شهرتهران با هوشمندی و تکیه بر منافع عموم مردم پایتخت ناگزیر به انتخابی مطلوب و خردمندانه است.

به گزارش تیترایران؛ علی نظری سردبیر روزنامه اصلاح طلب مستقل و نماینده مجلس ششم در کانال تلگرامی منتسب به خود اینگونه نوشت:

چهار پارامتر برای این انتخاب استراتژیک بایستی مد نظر ۲۱عضو شورا قرار گیردتا بتوانند به استانداردهای بهترین انتخاب شهردار جدید دست یابند.

۱_پذیرش حاکمیت و تعامل همه دستگاهها و نهادهای موثر نظام با شهردار آینده امری مبرهن و آشکار است.نخستین اصلی است که شورای پنجم در گزینش شهردار تهران باید در نظر گیرد بستر تفاهم آمیز راس حاکمیت با شخص شهردار است.
ارتباط دوستانه محسن هاشمی با مقام معظم رهبری نکته ای است که بعنوان برگ برنده یادگار هاشمی برای ورود به ساختمان بهشت حتما باید نظر انتخاب کنندان قرار گیرد.

۲_بدنه شهرداری تهران( شامل عموم کارکنان و مدیران) دومین عامل مهمی است که در توفیق شهردار آتی، فاکتوری جدی محسوب می گردد.
جانشین نفی باید از موهبت تفاهم با بدنه شهرداری برخوردارباشد.با توجه به عملکرد تحسین برانگیز محسن هاشمی طی ۲ دهه در متروی تهران،آمادگی پذیرش وی از سوی بدنه شهرداری پایتخت نقطه قوت رییس فعلی شورای شهر محسوب می شود.

۳_ویژگی مهم دیگر شهردار موفق در تهران برخورداری از روحیه و توان عملیاتی است.محسن هاشمی ضمن اینکه برنامه ریز و هوشمند است در مواقع بحران و اضطرار در کف خیابان و در دل پروژه ها حضور پیدا می کند و به قول شهرداری چی ها پروژه محور است.

۴_شورای شهر تهران بایستی با نگاه غیر حزبی و جامع الااطراف به فکر اداره تهران ۱۰میلیونی باشد.

طیفی از اصلاح طلبان در درون شورا به دلایلی خاص مخالف حضور محسن هاشمی در رأس شهرداری تهران هستند و به بهانه اینکه اگرفرزند هاشمی از شورای شهر خارج شود، نفراول علی البدل ها مهدی چمران به ترکیب ۲۱نفره شورا ورود می کند،به تقابل با محسن هاشمی کشیده شده اند.
اگر چمران به شورا راه یابد قطعا هیچ اتفاقی نمی افتد و باور کنیم آسمان به زمین نمی چسبد!

دوستان اصلاح طلبی که ورود چمران را بهانه ای برای مخالفت با شهردار شدن محسن هاشمی قرار داده اند باید بدانند در بلوک غرب و کشورهای پیشرفته جهان مردم،احزاب و نخبگان سیاسی به دموکراسی۵۰بر۴۹ تن در می دهند ولی دوستان اصلاح طلب ما که حامی تکثر در جامعه هستند از دموکراسی ۲۰بریک یا ۹۶درصد بر۴درصد واهمه دارند!؟
برخی از اعضای حزب اتحاد که مخالف ورود محسن هاشمی به طبقه هشتم ساختمان بهشت هستند،این مهم را نباید از یاد ببرند که عملکرد موفق در شهرداری تهران می تواند زمینه ساز پیروزی های اصلاح طلبان و اعتدال گرایان در زمستان۹۸ « انتخابات مجلس یازدهم» و بهار۱۴۰۰«انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری»باشد.
حضور مهره ارزشمند و مقبولی چون مثل محسن هاشمی که قابلیت فراجناحی دارد،می تواند برگ برنده جریان عقلانیت و اعتدال باشد.

امیدواریم شورای شهر به بهترین جمع بندی و تصمیم برسد.
اجماع روی فرزند بزرگ آیت الله هاشمی نماد خردورزی و هوشمندی است./

انتهای پیام/