چرا کسی به مفاسد صدها میلیاردی یا قانون از کجا آورده اید، رسیدگی نمی کند؟ وزرای میلیاردی آقای روحانی یا برخی منسوبین دیگر مقامات، این ثروت های افسانه ای را از کجا آورده اند و چرا کسی به این موارد اینگونه اختصاصی رسیدگی نمیکند؟ این ویلاها، زمین های ارزشمند هکتاری، هواپیماها و … در وضعیتی که مردم در فقر و بیکاری و مشکلات شدید قرار دارند، نشانه عدالت است؟ آیا همین عملکرد فشل و بعضا پرورش دهنده فساد سازمان یافته نبود که باعث عذرخواهی نمادین حضرت آقا شد؟ چرا وقتی ایشان به عنوان عالی رتبه ترین مقام رسمی کشور اینگونه در زندگی خود با موشکافی و دقت رفتار می کنند، دیگر مسئولان با عملکرد غلط و بعضا ضد عدالت خود باعث می شوند که حضرت آقا مجبور به عذرخواهی از مردم در این زمینه شوند؟

به گزارش تیترایران؛ محمدحسین عظیمی، دبیرکل جبهه حامیان انقلاب اسلامی، ضمن تبریک میلاد حضرت امیر المومنین (علیه السلام)، اسوه و نماد عدالت،  به همه آزاد مردان جهان، در تشریح موضع خود در خصوص وضعیت فعلی قوه قضائیه و پرونده معاون اجرایی رئیس جمهور سابق گفت: در نظام اسلامی ایران، عدالت حتما و قطعا جزء ارکان ثبات کشور است. اما امروز وضعیت دستگاه قضایی ما چندان محقق کننده این خواسته برحق مردم نیست. مردم امروز از وضعیت دستگاه قضا و آنچه در آن می گذرد بشدت ناراحت و گله مند هستند، و این به هیچ وجه مسئله ای سیاسی و یا خدای نکرده تخریب نظام نیست. خاصه در خصوص پرونده حمید بقایی، می توان این مسئله را از چند جهت مورد بررسی و تحلیل قرار دارد. نخست از منظر یک متهم در دستگاه قضایی کشور. صرف وارد شدن اتهام به یک مقام سابق اجرایی، یا رسیدگی به پرونده اتهامات وی، می توانست روالی عادی در دستگاه عدلیه کشور طی کند. یعنی مسئولی که به او اتهامی وارد شده، می بایست مطابق رویه حقوقی، به اتهامات خود در دادگاه صالحه پاسخگو باشد. اما اینگونه نشد. بازداشت طولانی مدت وی در زندان انفرادی، یا فهرست برخی اتهامات که مایه وهن دستگاه قضایی است، از جمله نگه داری شوکر، یا ماهواره در منزل، و رسیدگی خاص و فوق العاده سریع به این اتهامات، و صدور آن رای، نشان داد که این روال، از حالت طبیعی خارج شده است.

 

عظیمی در ادامه افزود: به موازات پرونده حمید بقایی، اتهامات و پرونده هایی علیه برادر رئیس دولت فعلی، برادر معاون اول همین دولت، برادران دیگر مقامات ارشد، و … مطرح شد که از سرنوشت و نحوه رسیدگی به آن پرونده ها، هیچ اطلاع خاصی در دسترس نیست و متهمان، درست عکس حمید بقایی، با وثایق چند صد میلیاردی آزاد بوده و به کار خود ادامه می دهند.

به واقع نگه داری شوکر در منزل، آن هم مطابق پروتکل، یا استفاده از دستگاه سمعی و بصری غیر مجاز! (ماهواره) به غیر از تمسخر دستگاه قضایی چه معنایی دارد و آیا این در شان نظام اسلامی است که فردی را از این جهت مورد محاکمه قرار بدهد و محکوم کند؟ آیا این به غیر از استفاده شخصی از شانیت یک جایگاه استراتژیک به شکل دیگری قابل تفسیر است؟

 

دبیرکل جبهه حامیان انقلاب اسلامی با تاکید، بر حق انسانی، شرعی و قانونی حمید بقایی در خصوص درخواست های وی، به تشریح بخش دوم تحلیل خود پرداخت و اضافه کرد: این حق حمید بقایی و هر شخصی است که مطابق مقررات و حقوق اساسی خود خواستار برگزاری دادگاه علنی باشد. حمید بقایی اکنون نمادی از مظلومینی است که در بند گرفتار شده و حق دفاع از خود را از دست داده اند. عدم برگزاری دادگاه علنی بقایی و رد کردن این درخواست قانونی، اثبات این ادعا و فرضیه است که حتما مواردی وجود دارد که برخی نمی خواهند برای مردم آشکار شود. پس باید پرسید آن موارد چیست و چرا مردم و حمید بقایی را از این حق ساده و اولیه محروم می کنید؟ من از مقامات مسئول می پرسم، چرا دادگاه کرباسچی، یعنی فردی که قبح فساد سیستماتیک را شکست و نظام رشوه گیری و رشوه دهی را تئوریزه کرد را علنی برگزار کردید اما در مورد حمید بقایی، اینگونه عمل نمی کنید؟  اگرچه آن پرونده هم در نهایت به دلیل فشار خاندان هاشمی، به نتیجه خاصی نرساندید. چرا به پرونده مهدی جهانگیری و حسین فریدون و فاضل و جواد و محسن و اصغر و اکبر… اینگونه ویژه و اختصاصی رسیدگی نمی کنید؟ تکلیف هزاران میلیارد دزدی در صندوق ذخیره فرهنگیان چه شد؟ تکلیف هزاران میلیارد پول تضییع شده مردم در صندوق های مالی و اعتباری چه شد؟ مسئله املاک و فیش ها و حساب های نجومی به کجا رسید؟ مگر همین سال گذشته و در جریان مناظرات انتخاباتی، کاندیداها یکدیگر را به صورت مستند به اقسام ویژه خواری متهم نکردند، چرا به آن اتهامات رسیدگی نمی شود؟ چرا برای رسیدگی به اینگونه موارد اختصاصی و ضرب الاجلی وارد عمل نمی شوید؟ از این روست که می گوییم شائبه شخصی کردن برخی مسائل در برخی پرونده ها مشخص است

 

محمدحسین عظیمی به بخش بعدی تحلیل خود پرداخت و افزود: من قبول دارم که دست ها و شیطنت هایی وجود دارد که به هر طریق ممکن می خواهد سرمایه های معنوی کشور را بسوزاند. اما اسطوره های ملی چرا به اتهاماتی که اکنون متوجه حمید بقایی شده پاسخ نمی دهند؟ آیا برای امنیت ملی کشور هزینه ای شده؟، سلمنا، چرا فرد دیگری باید بابت عملکرد یا حتی ماموریت شخصی دیگر، اینگونه متهم و محکوم شود؟ این یک خواسته برحق و کاملا واضح است که اکنون در حال تبدیل شدن به یک مطالبه عمومی است. اکنون حیثیت دستگاه قضایی کشور، در گرو رسیدگی عادلانه و دوباره به این پرونده است. اگر مسئولین قوه قضائیه به دنبال فساد هستند، به شخصه انبوهی از اسناد ویژه خواری ها، دزدی ها، اختلاس ها، قاچاق و … نزد حقیر موجود است که برای ارائه به مقامات قضایی آمادگی خود را اعلام میکنم. شرافت دستگاه قضایی و عدالت نظام اسلامی نباید به هیچ وجه، دست مایه مفاسد یک سیستم فشل قضایی یا برخی قاضی های مشکل دار یا تسویه حساب های شخصی باشد. ما از زحمات و مشقات مقامات و قضاتی که علیه مفاسد ایستاده اند و همچنان ساده زیستی را سرلوحه زندگی خود قرار داده اند تشکر می کنیم، اما چرا کسی به مفاسد صدها میلیاردی یا قانون از کجا آورده اید، رسیدگی نمی کند؟ وزرای میلیاردی آقای روحانی یا برخی منسوبین دیگر مقامات، این ثروت های افسانه ای را از کجا آورده اند و چرا کسی به این موارد اینگونه اختصاصی رسیدگی نمیکند؟ این ویلاها، زمین های ارزشمند هکتاری، هواپیماها و … در وضعیتی که مردم در فقر و بیکاری و مشکلات شدید قرار دارند، نشانه عدالت است؟ آیا همین عملکرد فشل و بعضا پرورش دهنده فساد سازمان یافته نبود که باعث عذرخواهی نمادین حضرت آقا شد؟ چرا وقتی ایشان به عنوان عالی رتبه ترین مقام رسمی کشور اینگونه در زندگی خود با موشکافی و دقت رفتار می کنند، دیگر مسئولان با عملکرد غلط و بعضا ضد عدالت خود باعث می شوند که حضرت آقا مجبور به عذرخواهی از مردم در این زمینه شوند؟

 

دبیرکل جبهه حامیان انقلاب اسلامی، در ادامه با اعلان رسمی درخواست خود از مقام معظم رهبری، گفت: من از رهبر معظم انقلاب اسلامی، آیت الله سیدعلی خامنه ای (مد ظله العالی) به عنوان نماد عدالت در میان مسئولین و حکام اسلامی، که شخصیتی عادل، انقلابی، ماوا و مامن مظلومین، و فردی فرای جایگاه حقوقی، دارای محسنات و ویژگی های بسیار برجسته علمی است، تقاضا دارم با صدور فرمان رسیدگی به همه پرونده های اینگونه، وضعیت زندان ها، اصلاح قوه قضائیه، و پرونده حمید بقایی، با  سرانگشت تدبیر خود این گره های خطرناک در بحث عدالت و قوه قضائیه را باز فرمایند.

 

محمدحسین عظیمی در پایان افزود: بنده بارها بر سر مسئله رانت خواری فرزندان و بعضا خود مسئولین در حوزه قاچاق سازمان یافته، به موضوعات اینچنین ورود کرده ام، و امیدوارم امسال که اختصاصا به عنوان سال حمایت از تولید ملی نام گذاری شده، علاوه بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی، جلوی مفسده بزرگی به نام قاچاق سازمان یافته گرفته شود. امیدوارم در شب میلاد حضرت امیر المومنین، علی (علیه السلام)، آزادی همه زندانیان بی گناه و دربند را شاهد باشیم. اللهم فک کل اسیر!