علی مصطفی زادگان|با بروز و ظهور ابزارهای #ارتباط_جمعی و #رسانه_های_اجتماعی و تحول و دگرگیسی در امر #ارتباطات و #اطلاع_رسانی در #چهل_سالگی_انقلاب هنوز آثاری از خروج تصمیم گیران در عزل و نصب ها نمی بینیم و ملاک های انتخابی همچون #تحمیلی #بند_”پ” #سفارشی #حزبی #جناحی #همشهری #همزبان و دیگر ملاک هایی که مانع از حضور شایستگان و نخبگان در عرصه #مدیریت ها می شود و هنوز در بسیاری از سیستم های مدیریتی شعار هایی از قبیل اصلاح و تغییر رویه در حد همون شعار باقی می ماند و این معظل بزرگ در #چهل_سالگی_انقلاب که زمان توازن روح و کالبد انقلاب برای آغازی با #اقتدار در #گام_دوم_انقلاب است، متاسفانه هنوز لاینحل مانده و هیچ مدیر #خط_شکنی برای عدول از این #ملاک_های_پوچ ظاهراً نیست.

فشارهای فعالین ستادی انتخابات برای سهم خواهی یا ممانعت از حضور افرادی که در ستاد رقیب فعالیت داشتند تا حدی که علیرغم نداشتن فردی درحد و اندازه آن فرد، معتقدند دیگی که برای ما نجوشد، بهتر است سر…… در آن بجوشد و این طرز تفکر، هیچوقت نخواهد گذاشت دعوت مدیران و مسوولان دولتی از مردم جهت همگامی و یاری، توسط مردم لبیک گفته شود و این امر نیازمند فردی #جسور و #مقتدر که وامدار هیچ جناح و گروه و فردی نیست، برای تصمیم گیری است.
#هفته_دولت است و طبق روال دولتمردان در این هفته، کارهای تمام شده یا ناتمام خود را به مردم اطلاع رسانی می کنند و شعارهای زیادی در این هفته از مسوولین خواهیم شنید ولی به حرمت این هفته لب به انتقاد نمی گشائیم و سکوت می کنیم و امیدواریم این سکوت های آگاهانه که از هزاران فریاد گویاتر است، اصل مطلب را برساند.
بنا دارم بجای انتقاد، پیشنهاداتی را خدمت مدیران و مسوولان بصورت کلی تقدیم نمایم:
۱- برای جایگاه ها بدنبال افراد باشید نه برای افراد بدنبال جایگاه.
۲- اقتدار مدیریتی در “نه” گفتن به سهم خواهان و باج خواهان و تحمیل گرایان و دارندگان بند “پ” است، این گوی و این میدان؛ اثبات کنید.
۳- متاسفانه عادت و عرف شده که ۲ سال آخر هر دولتی در دوره دوم، مصادف خواهد شد با دشمن شدن دوست ها و ایراد شدیدترین لعن ها و نفرین ها و انتقادات مخرب و … حداقل برای تغییر این عادت و عرف غلط، یکبار برای همیشه با شفافیت و روراستی و درکنار مردم قرار گرفتن، بیایید این عرف و عادت را تغییر دهید.
۴- رانت و تخلف غلط است و به نسبت میزانش، مورد برخورد قرار ندهید زیرا از قدیم گفته اند تخم مرغ دزد، شتر دزد می شود.
۵- افرادی که برای تصاحب کرسی های مدیریتی، دست به دامان سفارشات و خود مطرح کردن ها می شوند، را خیلی راحت کنار بگذارید زیرا پذیرش مدیریت در شرایط فعلی، جز سنگینی مسوولیت، عایداتی ندارد که عده ای برای آن له له بزنند.
۶- واژه ها را تعبیر و تفسیر نکنید؛ ترجمه صحیح کفایت می کند در هر تعبیر و تفسیری، حداقل دخل و تصرف برای ایجاد انحراف بزرگ در یک دور انتقال بین ۳ نفره، کفایت خواهد کرد.
۷- امور مربوط به اطلاع رسانی و ارتباطات در مجموعه های دولتی، محل تجمیع نیروهای تحمیلی و تبعیدی نیست، تنزیل جایگاه این مجموعه ها مساوی تنزیل جایگاه مدیریت هاست، اجازه ندهید زحمات شما مدیران، بواسطه عدم علم و درایت مجموعه های ارتباطی و اطلاع رسانی شما، زیر سوال برود؛ مدیریت خود را تبدیل به تقویم گویا و بینا نکنید.
۸- ترمیم اقتصادی با ترویج شفافیت میسور خواهد بود در غیراینصورت بیماری اقتصاد از برو زایی به درون زایی تبدیل خواهد شد.
۹- حفره های درون سازمانی و اداری با امنیتی نمودن فضای اداری و سازمانی، مسدود نخواهد شد بلکه باید شناسایی و با تدبیر، تدریجی مسدود و اصلاح شوند.
۱۰- ایجاد حلقه های مدیریتی بین مدیران دولتی و حاکمیتی و تقنینی و قضایی در راستای تحقق خدمت بی منت و صادقانه باشد نه در راستای همپوشانی خطاهای مدیریتی، زیرا که این جایگاه ها به حرمت هزاران شهید ساخته شده اند که قداست خون آنها، نخواهد گذاشت این بازی های تیمی و سازمانی، دوام زیادی داشته باشد و بترسید از آن روزی که آه و نفرین این شهیدان، دامان تیم سازان را بگیرد.
در پایان مجددا #هفته_دولت را خدمت #مدیران_دولتی تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه احدیت برای همه #مدیران #شجاع #مقتدر #فساد_ستیز #مدبر #متخصص #متعهد توفیق روزافزون آرزو میکنم.