مهدی عیسی زاده درمورد نظر منتقدین مبنی بر تناقض در نظامی بودن و ریاست احتمالی کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: سپاهیان و نظامیان همیشه ثابت کرده اند که در همه امور موفق هستند.بنابراین منتقدین ما یک سال صبر کنند و ببینند ما چه عملکردی خواهیم داشت و بهتر است آب ندیده پاچه ها را بالا نزنند وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگارمبنی بر اینکه شما نظامی هستید و ممکن است نتوانید در مسائل اجتماعی، نگاه درستی داشته باشید ، تاکید کرد:اگر چنین باشد باید اول به آقای قالیباف ایراد گرفت چون ایشان از ما نظامی تراست .فعالیت ما در مناطق مختلف به گونه ای بود که همیشه همراه با مردم و جامعه بوده ایم.

مهدی عیسی زاده  نماینده دوره هشتم و دوره نهم مجلس شورای اسلامی، حوزه انتخابیه میاندوآب، تکاب و شاهین دژدر که در دور یازدهم نیز به مجلس راه یافته است در گفتگو با خبرنگار حوزه اجتماعی تیترایران درمورد سوابق کاری خود، به عضویت در کمیسیون اجتماعی، نایب رئیسی کمیسیون اجتماعی، عضویت در کمیته تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی و عضویت ناظر هیات عالی گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود:

در دو دوره هشتم و نهم با هر دو دولت جلسات مکرری داشتیم که قصد داریم در این دوره چند مساله باقی مانده من جمله بیکاری جوانان (۱۵ میلیون جوان دم بخت که بخاطر نداشتن شغل و  درآمد کافی نمی توانند ازدواج کنند)،بیمه وزارت کار،معتادین ،خانم های سرپرست خانوار، مشاغل خانگی را تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری کنیم.

وی در خصوص سامان دادن به  مساله جانبازان اظهار داشت: به طور قطع تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات این عزیزان  خواهیم کرد و یقین دارم حتما خدا ما را نمی بخشد که نتوانسته ایم، کوچکترین کاری برای دلیر مردانی که جان خود را برای دفاع از مملکت خویش فدا کرده اند، انجام دهیم.

عیسی زاده در پاسخ به سوال خبرنگارتیتر ایران مبنی بر اینکه شما نظامی هستید و ممکن است نتوانید در مسائل اجتماعی، نگاه درستی داشته باشید ، تاکید کرد:

اگر چنین باشد باید اول به آقای قالیباف ایراد گرفت چون ایشان از ما نظامی تراست .فعالیت ما در مناطق مختلف به گونه ای بود که همیشه همراه با مردم و جامعه بوده ایم.

 

موفقیت قالیباف در هر مسئولیت، حتی بدون سابقه کار اجتماعی

مهدی عیسی زاده افزود: قالیباف به عنوان یک نظامی با اینکه سابقه کار اجتماعی نداشت، در تمام امور و مسئولیت های اجرایی ، خیلی موفق عمل کرده است و در حال حاضر نیز با اقتدار ریاست مجلس را بر عهده دارد.

 

آب ندیده پاچه ها را بالا نزنید!

عیسی زاده در ادامه درمورد نظر منتقدین مبنی بر تناقض در نظامی بودن و ریاست احتمالی کمیسیون مجلس  تصریح کرد: سپاهیان همیشه ثابت کرده اند که در همه امور موفق هستند.بنابراین منتقدین ما یک سال صبر کنند و ببینند ما چه عملکردی خواهیم داشت و بهتر است آب ندیده پاچه ها را بالا نزنند .

 

وی با اشاره به اینکه فرماندهان سپاه در تمام امور جاری کشور سهیم هستند، افزود: من در سپاه پاسداران درجه سرداری داشتم و در سطوح مختلف نظامی همانند سایر فرماندهان سپاه در مناطق بحرانی کار کردم. سپاه، مخصوصا فرماندهان آن در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، عمرانی عشایر، زلزله، سیل و… آچار فرانسه هستند.

 

من از همه دوستان حاضر در کمیسیون اجتماعی قدمت بیشتری دارم

 

عیسی زاده در مقایسه خود با رقیبانش برای نشستن بر کرسی ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: من از همه دوستانی که در حال حاضر در کمیسیون اجتماعی هستند ، قدمت بیشتری دارم و مسئولیت های بیشتری از جمله نایب رئیسی کمیسیون اجتماعی مجلس را داشته ام،دو دوره عضو ثابت تطبیق بودم و تمام ماده های ردیف بودجه را حفظ هستم.به طوری که کمیته امداد، بهزیستی و امور ایثارگران بنیاد شهید نیز تا این حد با ردیف های اعتباری آشنا نیستند و به قول آقایان حاضر در هیات رئیسه یکی از سلامت ترین  نماینده های دوره های قبل بوده ام.

در ادامه مهدی عیسی زاده در پاسخ به اینکه ضعف رقبای خودتان را در نشستن بر مسند ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس در چه می بینید، بیان داشت:

رقیبی در مقابل خودم نمی بینم،دوستانی هستند که احساس می کنند بیشتر از من می توانند در کمیسیون اجتماعی اثرگذار باشند. ولی در حقیقت هیچگونه رقابتی بین ما وجود ندارد چرا که ما برای ریاست نیامده ایم و ریاست را در سال ۵۸ دفن کرده ایم.ما برای خدمت به مردم فقیر و مستضعف آمده ایم.این مردم از این مجلس انقلابی، ولایی وجهادی  انتظار دارند و ما قصد داریم نشان دهیم در کمیسیون مهم اجتماعی می توان کارهای مهمی انجام داد.هر کس رئیس کمیسیون اجتماعی بشود باید در مقابل امام شهدا و مردم پاسخگو باشد. من هم به دلیل سوابقم در دو دوره قبل احساس تکلیف کردم و بعضی از دوستان هم به احترام من کنار کشیدند.بنابراین هیچ رقابتی نیست اگر دوستان هم توفیق یافتند به ریاست کمیسیون اجتماعی برسند، دستشان را می گیریم.

عیسی زاده در پاسخ به سوال خبرنگار……درباره فضای مجازی با توجه به اینکه می تواند یک فرصت باشد ولی تا کنون با نگاه تهدید به آن پرداخته شده ، ابراز داشت:

فضای مجازی در جامعه ای مثل ایران می تواند ۸۰ درصد کارها را بستر سازی کند ولی الان از ریل اصلی خودش خارج شده است.دلیلش نیز نفسانیت  برخی از انسان هاست،انسان هایی که می خواهند عقده گشایی کنند و یا وجود افرادی که  به شبکه های معاند و منافق وابستگی دارند .

وی ادامه داد: در رابطه با کرونا فضای مجازی توانست به مردم آرامش و اطلاعات بدهد و یا درمورد سیل و زلزله کمک های مردم را به درستی هدایت کند.

 

عیسی زاده با اشاره به شایعه پراکنی در فضای مجازی گفت: برخی در فضای مجازی التهاب آفرینی می کنند‌. بر فرض مثال از قول من می نویسند چهل میلیون زن سرپرست خانوار وجود دارد و یا موارد  متعدد دیگر که البته من سریعا این مطالب را تکذیب می کنم. ولی به طور کلی اشخاصی که در فضای مجازی فعالیت می کنند باید به  نسل های آینده که بی تردید، افرادی  متفکر و اندیشمند خواهند بود فکر کنند  و به گونه ای رفتار نکنند که باعث شرمندگی خودشان بشود، چرا که حقیقت آشکار خواهد شد.

وی افزود: البته فضای مجازی به کمیسیون فرهنگی مربوط می شود.ولی در خصوص بعد اجتماعی این موضوع حتما از رسانه ها و اندیشمندان در حوزه  فضای مجازی مدد خواهیم گرفت تا بتوانیم بهترین بستر را در جامعه آماده کنیم.

عیسی زاده آخرین سوال را درمورد وجود شکاف طبقاتی و تبعیض ها، مخصوصا در خانواده برخی از مسئولین که تبدیل به یکی از گلایه های اصلی مردم شده است و اینکه کمیسیون اجتماعی از بعد نظارتی مجلس چه جایگاهی در رفع این معضل دارد، اینگونه پاسخ داد؟

بعد نظارتی در مجلس ما بسیار کم رنگ است و رها شده است و این اتفاق از مجلس دوم و سوم افتاده است.نظارت کم و اجرا بیشتر شده است در حالی که اجرا کار ما نیست و کار قوه مجریه است.

 

عدم نظارت مجلس دلیل وجود بیکاری در جامعه

مهدی عیسی زاده درمورد عملکرد مجلس از بعد نظارتی گفت: اگر نظارتمان را خوب انجام دهیم می توانیم همه ی قوا  را سر خط بیاوریم. به عنوان مثال ما نظارت نکردیم که بیکاری در کشور برطرف نشده است.

وی اظهار داشت: شکاف طبقاتی در جامعه خیلی زیاد است و این فقط در خانواده مسئولین نیست و در بدنه جامعه نیز وجود دارد به عنوان مثال افرادی که با زد و بند به ثروت های باد آورده می رسند در صورتی که حقوق بازنشستگی امیر ارتشی که روزی یل این مملکت بود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می باشد.

مهدی عیسی زاده در پایان گفت: اگر مجلس  کارشناسانه و عالمانه نظارت کند حتما می تواند شکاف طبقاتی در جامعه را برطرف کند.